WERNISAŻ WYSTAWY "URZĄDZAMY WŁADZĘ PO CZESKU"

Wczoraj o godz. 18.00 w Galerii 2.0 Marcin Chomicki oraz Igor Przybylski powitali gości z Ostravy - Frantiszka Kowolowskiego wraz ze studentami Wydziału Sztuk Pięknych. Wystawa ukazuje rezultat warsztatów, które odbyły się w dniach 25-31 marca 2012.Prof. Frantiszek Kowolowski - prowadzący Pracownię Malarstwa II Fakultetu Sztuki Uniwersytetu w Ostravie
Uczestnicy warsztatów: as. Jirί Kudĕla, Candela Torres Jiménez, Lenka Vymolová, Ivo Škuta, Tereza Obšivačová, David Minarίk, Parena Buchta (Julia Gryboś, Barbora Zentková), Jan Vrabček.
Idea warsztatów narodziła się wiosną 2011 roku w Ostravie podczas wyjazdu do tamtejszej uczelni w ramach programu Erazmus dla nauczycieli. Asystenci Igor Przybylski i Arek Karapuda odwiedzili pracownię prof. Frantiszka Kowolowskiego, odbyli kilka spotkań z jego studentami i wypracowali wstępną koncepcję warsztatów, które miałyby się odbywać wymiennie na obu uczelniach.

W marcu 2012 udało się zrealizować pierwsze tygodniowe spotkanie na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP, jesienią planowane są warsztaty dla studentów malarstwa w Ostravie.

Studenci użyli różnych środków wyrazu - od konceptualnych strategii, ironicznych gestów, przez definiowanie przestrzeni w malarstwie, aż po obiekt i działania efemeryczne.