galeria 2.0

KATARZYNA BĄKOWSKA

KRZYSZTOF BORKOWSKI
malarstwo

otwarcie > 13.07.2010 godz. 18
ul. Krakowskie Przedmieście 5
pałac Czapskich - Raczyńskich, ostatnie piętro
( budynek Rektoratu ASP )

wystawa czynna po umówieniu:
tel. 508074756
w godz 12-17
od 14.07 do 27.07, pn-ptz cyklu woda, Katarzyna Bąkowska 2010

Katarzyna Bąkowska
tegoroczna absolwentka Wydziału Malarstwa w warszawskiej ASP. Dyplom z malarstwa realizowała w pracowni prof. Wiesława Szamborskiego.
Inspiracją do jej prac jest codzienna rzeczywistość: miejsca , przedmioty, obrazy. Wielokrotnie są to przestrzenie banalne, niezauważane podczas codziennej egzystencji takie jak sklep osiedlowy, stara klatka schodowa albo pociąg kolejki podmiejskiej. Prace te to osobista refleksja artystki nad tym co utrwala się w ludzkiej pamięci i pozostaje w niej jako symbol danego miejsca i czasu. W ostatnich realizacjach Bąkowska wprowadza do swoich obrazów motyw wody. Jak sama twierdzi „woda jest nie tylko elementem krajobrazu ale również niesie ze sobą pewną tajemnice skrywaną pod nieustannie zmieniającą się światłocieniowo i kolorystycznie taflą . Przestrzenie które powstają z pod pędzla artystki swobodnie się przenikają, igrając z rzeczywistością tworzą swój własny niepowtarzalny świat.Krzysztof Borkowski 2010

Krzysztof Borkowski

tegoroczny absolwent Wydziału Malarstwa w warszawskiej ASP - ukończył Wydział Malarstwa w pracowni prof. Marka Sapetty. Specjalizację z malarstwa ściennego uzyskał w pracowni adi. kw. I st. Edwarda Tarkowskiego.
Tematem jego obrazów dyplomowych jest problem wpływu międzynarodowych korporacji na życie gospodarcze i społeczne. W pracach malarskich stosuje technikę akrylu i szablonu.