POWRÓT Z WAKACJI. ZAPOWIEDZI

Galeria 2.0 zaprasza dawnych i nowych przyjaciół do wspólnego eksplorowania sztuki nowych mediów. Na mapie naszych działań oznaczyliśmy miejsca i trasy spoza oficjalnej, zinstytucjonalizowanej rzeczywistości. Pociągają nas poszukiwania pozamainstreamowe. Na przekór wielu tendencjom i zwyczajom - wciąż nas interesuje twórcza ekspresja, a nie koncept, a na pierwszym miejscu jest u nas artysta, nie kurator. Łącząc spotkania i współpracę z niebanalnymi osobowościami, chcielibyśmy przybliżać Wam zarówno  indywidualne historie, jak też zjawiska w interesującym nas obszarze sztuki współczesnej. Zależy nam, by skupiać się na teraźniejszości, ale nie odcinać się od dziedzictwa istotnego dla rozwoju każdego artysty. Ze względu na obciążający kontekst - nieustannie odświeżać i weryfikować skojarzenia z akademizmami, bądź akademickością. Wpuścić trochę świeżego powietrza, zapraszając także artystów z Lublina, Łodzi, Poznania czy Krakowa. Stworzyć - a raczej współtworzyć - miejsce spotkań. Dla Was.
Od października ruszamy z wystawami, wykładami i spotkaniami. W tym - z nowym cyklem wykładów "MadameX" przedstawiających obecność kobiet w sztukach wizualnych z perspektywy feministycznej.
Jeszcze w tym roku naszym gościem będzie Mikołaj Iwański - wnikliwy badacz rynku sztuki w Polsce.
Działalność Galerii rozpoczynamy wraz z inauguracją roku akademickiego na ASP - 5 października - wystawą Pawła Mysery, o której więcej szczegółów... już wkrótce.
Bądźcie z nami :)