UPGRADE!warsaw w 2.0

UPGRADE!warsaw w 2.0
ZAPRASZAMY NA KONCERT
22.02.2009, godzina 20, galeria 2.0
AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH
Krakowskie Przedmieście 5

Sindre Bjerga od lat podpina się do tajnych, upiorno-drone’owych częstotliwości. Pomimo ciągłego wydawania materiału w rozmaitych labelach, wciąż przechwytywał widmowe transmisje z szarej próżni. Spodziewajcie się psychodelicznych drone’ów, spotykających od czasu do czasu skrawki dźwięków rozmagnetyzowanych taśm oraz odrobine “concrete music” opartej na brzmieniach zepsutych przyborów kuchennych. Od 2004 roku Sindre kolaboruje z Jan-M. Iversenem w duecie Bjerga/Iversen.
Ostatnie wydania: “Electrical Centrifuge” (Striate Cortex), “Can’t go fast enough to get there early” (kolaboracja z Robertem Hortonem / Blackest Rainbow).
http://www.myspace.com/sindrebjerga
http://www.myspace.com/bjergaiversen


Nils Rostad
– malarz, muzyk-samouk, od lat parający się gitarowym graniem improwizowanym, o bardzo uczuciowym i personalnym charakterze. Więcej zawdzięcza amerykańskim prymitywistom jak Dredd Foole, Loren Connors czy Christina Carter, aniżeli europejskim tradycjom awangardy i free jazz’u. Rostad gra również w duecie z Sindre Bjerga pod nazwą Magnetic North Duo.
Ostatnie wydanie: “Recorded with a microphone standing on a table” (Striate Cortex).
http://www.myspace.com/rostadnils


Thaw - Hubert Napiórski pod tym aliasem koncentruje się na muzyce preparowanej, elektroakustycznej, noise, drone, field recording.
Działa od 1996 - jego projekt Astipalea (http://www.astipalearecords.pl.tl ), pod szyldem którego wydaje muzykę swoją i innych działa od 25 sierpnia 2002. Jest oficjalnym i jedynym polskim dystrybutorem portugalskiej wytwórni Creative Sources wydającej muzykę improwizowaną ( www.creativesourcesrec.com).
Działa również pod dwoma innymi aliasami: djfeaturing (turntablism) i kitty kit (improwizacje na pojedyncze instrumenty solo). w pracy operuje różnymi technikami - głównie analogowo akustycznymi, gra na akustycznych laptopach. Zajmuje się również fotografią, pisze opowiadania, wiersze, teksty o kulturze muzycznej.
http://www.astipalearecords.pl.tl


CADAVeR Piotr Olczak - z inspiracji produkcjami Sceny PC, grafik 3D samouk.Swoje dzialania prowadzi od kilkunastu lat w przestrzeni wirtualnej zapelniając ją abstrakcyjnymi obiektami. Od kilku lat zajmuje się wizualizacjami, oraz modyfikacjami obrazu otoczenia z nastawieniem na urządzenia analogowe. Ostanio zajmuje się wypelnianiem przestrzeni światlem. Większość wolnego czasu spędza w funkcjonujących oraz opustoszalych przestrzeniach przemyslowych.