UPGRADE!warsaw w 2.0
kurator: UPGRADE!warsaw
25.11.09, GODZ 18, GALERIA 2.0, KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 5, ASP W WARSZAWIE

Karol Radziszewski
video-wykład
ARTYSTA - PRZEDMIOT POŻĄDANIA

Czy polscy artyści świadomie budują swój wizerunek? Czy sukces finansowy jest sexy? Czy seksualność artysty ma wpływ na jego karierę? Który z młodych polskich malarzy wzbudza największe pożądanie?

W swojej prezentacji Karol Radziszewski przyjrzy się artystom jako zwykłym facetom. Co więcej, facetom mogącym potencjalnie stać się obiektem pożądania. Video-wykład, do wystąpienia w którym artysta zaprosił różnych gości, będzie przeplatany fragmentami jego filmów. Po prezentacji zapraszamy publiczność do dyskusji.

Pierwotna wersja filmu powstała w ramach cyklu „Moja historia sztuki“, realizowanego przez CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie.

KAROL RADZISZEWSKI
(ur. 1980 w Białymstoku) Mieszka i pracuje w Warszawie. Autor instalacji, akcji, fotografii i filmów wideo. Malarz, performer, wydawca. Absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP (1999–2004). Pomysłodawca i współtwórca działającej od 2001 roku Latającej galerii szu szu. Założyciel, wydawca i redaktor naczelny magazynu DIK Fagazine. Laureat nagród i stypendiów m.in. głównej nagrody konkursu Samsung Art Master (2006). Nominowany do Nagrody Fundacji Deutsche Bank „Spojrzenia 2007“ oraz Paszportu „Polityki“ (2009).
Uczestnik licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce (m.in. Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, CSW Łaźnia w Gdańsku, Muzeum Sztuki w Łodzi, Miesiąc Fotografii w Krakowie, Biennale Fotografii w Poznaniu) i za granicą (m.in. Biennale w Pradze, New York Photo Festival w Nowym Jorku, Biennale of Young Artists w Tallinie, Bat-Yam International Biennale of Landscape Urbanism w Bat-Yam, Galerie für Zeitgenössische Kunst w Lipsku, Kunsthalle Exnergasse w Wiedniu, New Museum w Nowym Yorku oraz Cobra Museum of Modern Art w Amsterdamie).

www.karolradziszewski.com